Biurko z regulowaną wysokością - czy warto je kupić?

Biurko z regulowaną wysokością - czy warto je kupić?

Zgodnie z najnowszymi wynikami badań, coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, a to nie jest korzystne dla naszego zdrowia. Prowadzi m.in. do otyłości, chorób układu krążenia oraz dolegliwości bólowych kręgosłupa. Przywiązani do swoich komputerów w pracy, borykamy się z przewlekłym zmęczeniem, zaburzeniami koncentracji i bólami mięśni. Jak temu zapobiec? Rozwiązaniem może okazać się regulowane biurko.

Biurko komputerowe z regulacją wysokości - jak to działa?

W Polsce widok regulowanego biurka w miejscach pracy wciąż stanowi rzadkość, a wiele osób do tej pory nie słyszało o takim rozwiązaniu. Tymczasem w krajach skandynawskich tego typu meble są wykorzystywane już od dawna, w celu podniesienia ergonomii pracy i zminimalizowania szkodliwych skutków długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej.

Biurko z regulowaną wysokością wyglądem przypomina standardowy mebel biurowy, lecz różni się od niego funkcjonalnością. Na rynku dostępne są obsługiwane przy użyciu specjalnej korby biurka regulowane manualnie, a także elektryczne modele, wyposażone w wydajny silnik. Te drugie są znacznie łatwiejsze w obsłudze, a zmiana wysokości blatu nie wymaga użycia siły.

Biurko z regulowaną wysokością blatu - ergonomiczna pozycja podczas pracy

Czy warto zdecydować się na zakup innowacyjnego mebla? Regulowane biurko bez wątpienia ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość dostosowania jego wysokości do swoich indywidualnych potrzeb, a to przekłada się na wyższy komfort pracy. Zdarza się, że z jednego stanowiska pracy korzysta wiele osób. Biurko komputerowe z regulacją wysokości pozwala na jego spersonalizowanie, z uwzględnieniem wzrostu aktualnego użytkownika. Ustawienie blatu w taki sposób, by monitor znajdował się na wysokości oczu pracownika, a ręce miały odpowiednie podparcie sprzyja ergonomii pracy i jej wydajności. Zapobiega także bólom pleców oraz głowy.

W przypadku biurek z silnikiem elektrycznym wystarczy kilka chwil, by ustawić odpowiednią wysokość blatu i przyjąć wygodną pozycję. Taki mebel to dobry wybór nie tylko do biura, ale też do domu. Mogą z niego korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Biurko z regulowaną wysokością - do pracy na stojąco

Nawet jeśli zadbasz o to, by Twoja pozycja w trakcie pracy była ergonomiczna, długotrwałe przebywanie w niej niekorzystnie wpływa na stan Twojego zdrowia, sprzyjając zwyrodnieniom w obrębie układu kostno-stawowego oraz obniżeniu koncentracji. Aby temu zapobiec, specjaliści rekomendują regularne zmiany pozycji podczas wykonywania zawodowych obowiązków. Biurko z regulowaną wysokością blatu umożliwia pracę na stojąco, co stanowi pewne urozmaicenie i pozwala odpocząć od nużącego siedzenia.

Stojące stanowisko pracy zapewnia jej wyższą efektywność, ułatwia skupienie uwagi oraz zwiększa zaangażowanie w wykonywane zadania. Wystarczy 15-20 minut pracy w pozycji stojącej, by dać odpocząć kręgosłupowi. W tym czasie możesz napisać wiadomość mailową lub zapoznać się z wiadomością od klienta. Warto wiedzieć, że według badań praca na stojąco wzmaga pewność siebie i poprawia otwartość na współpracę.

Biurko komputerowe z regulacją wysokości - praca w ruchu

Siedzący tryb życia to czynnik ryzyka wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, cukrzyca czy choroby serca. Aby im przeciwdziałać, należy włączyć ruch w swój plan dnia. Co jednak zrobić, gdy niemal cały czas spędzamy przy monitorze? Rozwiązaniem jest biurko komputerowe z regulacją wysokości. Okazuje się, że aktywność fizyczna może iść w parze z pracą umysłową, a nawet sprzyja jej wydajności i podnosi kreatywność.

Aby ruszać się i pracować jednocześnie będzie Ci potrzebny nie tylko dostępny w ofercie WalkingPad StandingDesk, ale też kompaktowa i cicha bieżnia. W tej roli doskonale sprawdzi się Xiaomi WalkingPad R2 Pro. Jej rączkę można schować, a samą bieżnię wsunąć pod biurko, by móc z niej wygodnie korzystać podczas pracy. W ten sposób możesz brać udział w szkoleniu lub rozmawiać z klientem, a jednocześnie spacerować, spalając kalorie.

Regulowane biurko - dla zdrowia, wydajności i komfortu

Wyposażone w silnik elektryczny biurko z regulowaną wysokością sprzyja wyższej jakości Twojej pracy, zwiększa efektywność i korzystnie wpływa na zdrowie. Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, czy zdalnie z domu, mebel z pewnością pomoże Ci uniknąć uczucia zmęczenia oraz wielu przykrych dolegliwości, np. bolesnego napięcia mięśni lub problemów z kręgosłupem.

Biurka komputerowe z regulacją wysokości z reguły mają minimalistyczny design, dzięki czemu doskonale wpasują się w każdą przestrzeń, niezależnie od stylu, w jakim została urządzona. Wybierając model dla siebie, zwróć uwagę na jego parametry techniczne, np. rodzaj napędu, minimalną i maksymalną wysokość, pobór mocy i szybkość podnoszenia. Regulowane biurko stanowi doskonały sposób na zmianę stylu pracy oraz wyrobienie zdrowych nawyków. Warto je wykorzystać, by przeciwdziałać skutkom długotrwałego siedzenia i zapewnić sobie lepsze samopoczucie w pracy.