Jaka bieżnia elektryczna do domu będzie najlepsza? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jaka bieżnia elektryczna do domu będzie najlepsza? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jeśli bieganie w mroźne lub deszczowe dni nie jest dla Ciebie przyjemnością, zamiast rezygnować z aktywności, wyposaż się w odpowiedni sprzęt. Bieżnia elektryczna pozwoli Ci na komfortowy trening w warunkach domowych i uniezależni Cię od pogody za oknem. Planujesz jej zakup? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, aby ułatwić sobie wybór odpowiedniego modelu.

Jaką bieżnię elektryczną kupić do domu?

Zakup bieżni elektrycznej to doskonały pomysł dla amatorów biegania w domowym zaciszu. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi mogą oni ćwiczyć o dowolnej porze, bez względu na temperaturę za oknem. Trenując na bieżni można także zaangażować swój umysł w inną aktywność, np. oglądanie ulubionego serialu lub słuchanie podcastu.

Wybór dostępnych na rynku modeli jest jednak niezwykle szeroki. Są one zróżnicowane pod względem rozmiarów, funkcjonalności, parametrów technicznych i ceny. Jaka bieżnia elektryczna do domu będzie najlepsza? Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz przestrzeni, jaką dysponujesz.

Najlepsza bieżnia elektryczna do domu, czyli jaka?

Decyzja o zakupie bieżni już zapadła? Czas przyjrzeć się nieco bliżej dostępnym na rynku modelom. Jakie parametry techniczne mają największe znaczenie? Bieżnie elektryczne zostały wyposażone w silnik, który wprawia pas biegowy w ruch. Od jego mocy zależy m.in. tempo treningu. Jeśli lubisz spokojny trucht, bieżnia z silnikiem o mocy 2 KM z pewnością Ci wystarczy. W przypadku jednak gdy planujesz treningi o większej intensywności, wybierz model z mocniejszym silnikiem.

Jaka będzie najlepsza bieżnia elektryczna do domu? Sprawdź, jak producent określił prędkość maksymalną w danym modelu. Przykładowo, w naszym sklepie internetowym dostępne są bieżnie WalkingPad K15, które umożliwiają bieg z prędkością max. 15 km/h. Taki model spełni oczekiwania zdecydowanej większości biegaczy. Urządzenie sprawdzi się także przy marszu, a minimalna prędkość, jaką osiąga wynosi 0,8 km/h. To dobry wybór zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących osób, których wydolność z pewnością będzie wzrastać wraz z czasem.

Jaka bieżnia elektryczna do domu? Rozmiar i nachylenie pasa biegowego

Wybierając bieżnię dla siebie, zwróć też uwagę na rozmiar pasa biegowego. Jaki będzie optymalny? Wiele zależy od wzrostu biegacza. Jeśli należysz do wysokich osób, wybierz urządzenie z długim oraz szerokim pasem, np. 165 x 60 cm lub 120 x 48 cm. Drobni i niscy biegacze mogą zdecydować się na mniejszy model. Warto jednak pamiętać, że im szerszy jest pas biegowy, tym bardziej komfortowy będzie trening.

Nie bez znaczenia jest także możliwość regulacji kąta nachylenia pasa biegowego. Funkcja ta pozwala na modyfikowanie i urozmaicanie treningów, a także na podniesienie poziomu jego trudności. Zmiana kąta nachylenia pasa sprawia, że aktywność będzie dla biegacza jeszcze większym wyzwaniem. Umożliwi też spalenie większej ilości kalorii. Dostępne na rynku bieżnie różnią się od siebie zakresem regulacji kąta nachylenia pasa. Przykładowo, w przypadku modelu WalkingPad K15 wynosi on 15 stopni.

Domowa bieżnia elektryczna - funkcjonalność

Najlepsza bieżnia elektryczna do domu to taka, która posiada liczne funkcjonalności, np. możliwość wyboru dostosowanego do Twoich potrzeb programu treningowego. WalkingPad K15 zapewnia 3 tryby użytkowania:

  • Walking - dla miłośników spacerów
  • HIIT - intensywny trening interwałowy
  • Fat burning - dla szybkiej redukcji tkanki tłuszczowe

Dodatkowo, warto postawić na model z funkcją pomiaru tętna oraz przebytego dystansu. Wybierając urządzenie WalkingPad K12 lub inny z dostępnych w naszym sklepie modeli, zyskasz możliwość połączenia go z aplikacją KS Fit i śledzenia takich parametrów, jak:

  • liczba i rytm kroków
  • średnie tempo biegu
  • średnią prędkość
  • spalone kalorie
  • czas biegu
  • dystans

Aplikacja pozwala również na analizę treningów w celu zwiększenia ich efektywności oraz na monitorowanie postępów. Regularne dbanie o formę ułatwią Ci także dostępne w niej plany treningowe.

Bieżnia elektryczna do domu - sposób przechowywania

Wybierając bieżnię, z pewnością należy wziąć pod uwagę jej wymiary. Im większy i cięższy sprzęt, tym będzie stabilniejszy, a co za tym idzie, bezpieczniejszy. Duże urządzenie zajmie jednak sporo miejsca w przestrzeni domowej, a jego przechowywanie może okazać się problemem. Jaką bieżnię elektryczną kupić do domu? Rozwiązaniem będzie WalkingPad R1 Pro, którego podstawę stanowi jednoelementowy, aluminiowy szkielet, będący gwarancją trwałości i stabilności. Jednocześnie, bieżnię można wygodnie przechowywać, składając ją wcześniej w połowie. Obecność rolki transportowej dodatkowo ułatwia jej transport.

Co jeszcze ma znaczenie przy zakupie bieżni elektrycznej? Sprawdź maksymalne obciążenie sprzętu. Postaw także na model o intuicyjnej, łatwej obsłudze. Liczy się również amortyzacja. Aby mieć pewność, że urządzenie będzie w pełni bezpieczne dla stawów, przyjrzyj się bliżej pasowi biegowemu. Powinien być elastyczny i mieć wielowarstwową budowę, by skutecznie absorbować wstrząsy, generowane podczas biegu.