Biurko do pracy na stojąco, czyli nowy przepis na pracę zdalną

Biurko do pracy na stojąco, czyli nowy przepis na pracę zdalną

Praca za biurkiem wiąże się z dużym obciążeniem dla kręgosłupa i koniecznością pozostawania w pozycji siedzącej przez wiele godzin, a to z kolei niesie za sobą większe ryzyko chorób cywilizacyjnych, np. otyłości czy nadciśnienia tętniczego. A gdyby tak wykonywać swoje obowiązki na stojąco? Dzięki specjalnym biurkom o regulowanej wysokości, jest to możliwe.

Biurko do pracy stojącej vs. standardowy model

Mogłoby się wydawać, że praca za biurkiem nie należy do szczególnie męczących. Ci jednak, którzy spędzają w ten sposób wiele godzin każdego dnia z pewnością są innego zdania. Bóle pleców i nadgarstków, wynikające z przyjmowania wymuszonej pozycji przed monitorem a także niski poziom aktywności fizycznej nie tylko wpływają negatywnie na zdrowie, ale też często stają się przyczyną złego samopoczucia psychicznego.

Praca za biurkiem nie zawsze musi jednak iść w parze z niewielką dawką ruchu oraz dolegliwościami ze strony kręgosłupa. Można ich uniknąć, decydując się na biurko na stojąco, które zyskuje coraz większą popularność wśród osób pracujących zdalnie oraz w innowacyjnych firmach, takich jak Microsoft, Google czy Facebook. Dzięki możliwości jego regulacji, z łatwością dostosujesz wysokość blatu do swoich potrzeb. StandingDesk sprzyja niższemu poziomowi stresu w pracy oraz większemu zaangażowaniu w wykonywane zadania. Pozwala również uniknąć konsekwencji długotrwałego przebywania w tej samej pozycji.

Stanowisko do pracy na stojąco - jak wygląda?

Siedzący tryb życia stanowi przyczynę wielu chorób. Ze względu na charakter swojej pracy, wielu z nas jest do niego zmuszonych. Coraz częściej jednak poszukujemy alternatywnych rozwiązań, do których bez wątpienia należy biurko do pracy na stojąco. Dostępne w ofercie WalkingPad modele zostały wyposażone w intuicyjny panel sterowania, który umożliwia zarządzanie jego wysokością. Rolę napędu pełni elektryczny silnik, sterowany przez mikroprocesor. Duży, solidny blat sprzyja dobrej organizacji pracy oraz komfortowemu użytkowaniu.

Biurko do pracy stojącej swoim wyglądem przypomina standardowe. Jest jednak znacznie wyższe. Większość modeli ma ponadczasowy oraz minimalistyczny design, dzięki czemu z łatwością wpisuje się w każdą przestrzeń, niezależnie od stylu.

Biurko do pracy na stojąco - co można zyskać?

Zgodnie z przeprowadzonymi przez naukowców badaniami, praca na stojąco co najmniej przez 2 godziny dziennie przynosi rezultat w postaci wyższego poziomu energii oraz lepszej koncentracji. To dlatego, że w pozycji stojącej naturalnie zmieniamy ustawienie ciała na najbardziej korzystne dla swojego organizmu. Jest ona także bardziej dynamiczna niż siedząca. Decydując się na stanowisko do pracy na stojąco możesz liczyć na większą wydajność i kreatywność.

Podczas stania mięśnie głębokie brzucha, szkieletowe oraz pleców pozostają aktywne. Kręgosłup natomiast ułożony jest zgodnie z fizjologicznymi krzywiznami, dzięki czemu nie odczuwamy z jego strony żadnych dolegliwości. Spada także ryzyko chorób układu krążenia oraz kostno-stawowego. Pozycja stojąca sprzyja stymulacji umysłu, a to z kolei sprawia, że praca przynosi lepsze efekty.

Nowoczesne biurko - na stojąco lub w ruchu

Brak aktywności za biurkiem nie musi być rutyną. Wybierając biurko do pracy na stojąco, możesz jednocześnie ruszać się i wykonywać obowiązki zawodowe. Wystarczy, że uzupełnisz je o kompaktową bieżnię, np. Xiaomi WalkingPad C1. Wówczas masz możliwość połączenia pracy z treningiem marszowym, a nawet z biegiem. To wygodne rozwiązanie dla zapracowanych, którzy w swoim napiętym grafiku nie znajdują czasu na aktywność fizyczną, a także dla źle znoszących długotrwałe przebywanie w tej samej pozycji.

Chodzenie w pracy pobudza układ krążenia i przegania senność. Pozwala także spalić kalorie i pozbyć się dodatkowych kilogramów. Stanowi przyjemną odmianę od nieustannego przebywania w pozycji siedzącej, a na dłuższą metę sprzyja lepszemu zdrowiu.

Regulowane biurko w pracy zdalnej

Choć praca w pozycji stojącej przynosi wiele korzyści, długotrwałe stanie może skutkować zmęczeniem i bólami mięśni. W rezultacie spada także kreatywność oraz zdolność skupienia się. Aby nie dopuścić do utratu wydajności, postaw na regulowane biurko i zmieniaj pozycję w czasie pracy. Gdy siedzenie przestanie być dla Ciebie wygodne, podnieś jego wysokość i wykonuj swoje obowiązki na stojąco. Możesz też skorzystać z bieżni i pobudzić organizm do działania, przebywając w ruchu.

Wybierz takie biurko do pracy na stojąco, które pozwala na szybką i płynną zmianę wysokości blatu, bez konieczności odrywania się od swoich obowiązków. Dla wysokiego komfortu użytkowania, zdecyduj się na model o szerokim zakresie regulacji, dzięki czemu bez trudu dostosujesz go do swoich potrzeb. Dostępny w naszym sklepie StandingDesk posiada minimalną wysokość 74 cm. Maksymalna z kolei wynosi 124 cm. Liczy się także design oraz trwałość zastosowanych materiałów.

Nie ma wątpliwości, że biurko na stojąco stanowi dobry wybór dla osób pracujących zdalnie. To inwestycja w swoje zdrowie i sposób na poprawę ergonomii pracy. Jeśli dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej i odczuwasz dolegliwości z tym związane, być może jest to rozwiązanie dla Ciebie.