Ile kosztuje bieżnia domowa? Czy trzeba przygotować się na duży wydatek?

Ile kosztuje bieżnia domowa? Czy trzeba przygotować się na duży wydatek?

Niespodziewany deszcz może skutecznie pokrzyżować treningowe plany, podobnie jak nagłe ochłodzenie czy silny wiatr. Możesz jednak wyeliminować te przeszkody, kupując bieżnię domową i zamieniając jogging na świeżym powietrzu na bieganie w domu. Ile kosztuje bieżnia? Na jaki wydatek trzeba się przygotować, by móc aktywnie spędzać czas w swoich czterech ścianach? Przeczytaj, by poznać odpowiedź.

Bieżnia do biegania - cena

Do treningu biegowego na świeżym powietrzu skutecznie zniechęca nie tylko kiepska pogoda, ale też brak wolnego czasu. Jeśli Twój dzień po brzegi wypełniony jest obowiązkami, zakup bieżni domowej pomoże Ci połączyć je z aktywnością fizyczną. Możesz z niej korzystać nawet w trakcie pracy. Wystarczy odrobina wolnego miejsca oraz… motywacji. Cena bieżni do biegania zależy od wielu czynników, m.in. od rodzaju napędu, jakości zastosowanych materiałów czy ilości dostępnych funkcji. Rozbieżność cenowa pomiędzy poszczególnymi modelami może być w tym przypadku ogromna.

Mimo że cena sprzętu ma dla wielu jego potencjalnych użytkowników duże znaczenie, przy zakupie bieżni warto mieć na uwadze przede wszystkim swoje potrzeby oraz trwałość urządzenia. Nabycie najtańszego modelu wcale nie musi wiązać się z oszczędnością. Często natomiast idzie w parze z niską jakością jego wykonania oraz wysoką awaryjnością.

Ile kosztuje bieżnia domowa mechaniczna?

Cena sprzętu w dużej mierze zależy od źródła jego zasilania. Do najtańszych modeli należą mechaniczne bieżnie, które napędzane są pracą mięśni nóg biegacza. Na ich wyposażeniu nie ma elektrycznego silnika, który poruszałby taśmą. Tempo biegu zależy więc wyłącznie od Ciebie, a właściwie, od siły Twoich nóg oraz poziomu energii. Gdy zaczniesz ją tracić, Twoja prędkość z pewnością spadnie. Z tego względu nie jest to najlepszy wybór dla początkujących biegaczy.

Ile kosztuje bieżnia mechaniczna? Jej ceny zwykle wahają się w granicach 1000 PLN. Decydując się na jej zakup, warto zaufać znanym producentom. Zwróć uwagę także na jakość materiałów, z jakich została wykonana. Przekłada się ona zwykle na długość użytkowania sprzętu oraz jego wytrzymałość. Pamiętaj, że trening biegowy na bieżni mechanicznej oznacza nieco większy wysiłek niż w przypadku napędzanego silnikiem elektrycznym modelu. Rozpędzenie pasa biegowego może okazać się sporym wyzwaniem dla początkujących biegaczy.

Elektryczna bieżnia - ile kosztuje?

Jeśli masz w planach zakup bieżni z elektrycznym silnikiem, bez wątpienia wydasz więcej. Taki sprzęt stanowi wyposażenie licznych klubów fitness i siłowni. W tym przypadku rozpędzeniem pasa biegowego zajmie się za Ciebie jednostka napędowa, co czyni bieżnię elektryczną odpowiednią także dla początkujących biegaczy. Do jej zalet należy również możliwość ustawienia tempa biegu. Dzięki niej realizacja założonego planu treningowego stanie się prostsza.

Cena bieżni do biegania z silnikiem elektrycznym uzależniona jest dużej mierze od jego mocy. Jaki wybrać? Liczy się tutaj przede wszystkim poziom zaawansowania biegacza. Jeśli masz w planach wyłącznie spokojny trucht lub marsz, z pewnością wystarczy Ci urządzenie z jednostką napędową o mocy nieprzekraczającej 2 KM. W przypadku intensywnych i wymagających treningów lepiej postawić na model z silniejszym silnikiem. Zróżnicowanie dostępnego sprzętu jest niezwykle duże, podobnie jak jego ceny. Jeśli posiadasz ograniczone środki, wybierz sklep, który oferuje sprzedaż ratalną, np. WalkingPad.

Cena bieżni do biegania a ilość dostępnych funkcji

Poszczególne modele różnią się nie tylko źródłem napędu, ale też ilością dostępnych funkcji. Nie ulega wątpliwości, że im jest ich więcej, tym wyższa będzie cena sprzętu. Funkcjonalność urządzenia często uwzględnia pomiar pulsu, spalonych kalorii, możliwość zmiany nachylenia pasa biegowego, pomiar pokonanego dystansu oraz czasu treningu. Przykładowo, bieżnia Xiaomi WalkingPad R1 Pro posiada funkcję automatycznej regulacji prędkości, błyskawicznie dostosowując tempo biegu do potrzeb biegacza. Cena tego modelu w naszym sklepie to prawdziwa okazja dla miłośników joggingu.

Jeśli myślisz o zakupie zaawansowanego modelu z licznymi funkcjami, które podniosą komfort Twojego treningu, przygotuj się na wydatek od 2000 aż do kilkunastu tysięcy złotych. Zanim jednak podejmiesz decyzję o kupnie sprzętu, określ swoje potrzeby. Upewnij się, że funkcje sprzętu będą im odpowiadać.

Bieżnia do domu - cena sprzętu

Wybierając bieżnię dla siebie, postaw na model o trwałej konstrukcji, np. Xiaomi WalkingPad K12, której podstawą jest jednoczęściowy, aluminiowy szkielet o wyjątkowej wytrzymałości. Dodatkowo, urządzenie zostało wyposażone w wielowarstwowy i elastyczny pas biegowy, który zwiększa komfort treningu, a jednocześnie minimalizuje ryzyko awarii. Pamiętaj, że tylko trwały sprzęt będzie dobrą inwestycją.

Jak widzisz, cena bieżni do biegania może się wahać i wynosić od tysiąca aż do kilkunastu tysięcy złotych. Aby znaleźć wysokiej jakości sprzęt, który nie zrujnuje Twojego portfela, skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego. Znajdziesz w niej wysokiej jakości modele od znanego producenta, w niezwykle atrakcyjnych cenach. Zapewniamy darmową dostawę na terenie całej Polski oraz błyskawiczną realizację zamówień. Z nami sport w domu nie musi Cię drogo kosztować.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ PRZEJDŹ DO SKLEPU