Instrukcja połączenia z aplikacją KS FIT

Instrukcja połączenia z aplikacją KS FIT

Komfort przede wszystkim

Obecnie, w świecie nowych technologii i zaawansowanej digitalizacji oczywistym jest, że aplikacje na smartfony stają się naszymi nieodłącznymi towarzyszami. Ułatwiają nam funkcjonowanie praktycznie w każdym aspekcie życia. Od pracy, poprzez organizację domu, jak i nasze zainteresowania, na aktywności sportowej kończąc. Nie inaczej jest z aplikacją KS FIT w połączeniu z bieżniami XIAOMI WALKINGPAD R1 PRO oraz XIAOMI WALKINGPAD K12. Jest to komfort nie do przecenienia. 

Jesteś panem sytuacji

Żeby móc odpowiednio sterować bieżnią XIAOMI WALKINGPAD można wybrać jeden z dwóch  sposobów: za pomocą dołączonego pilota lub za pomocą smartfona i dedykowanej aplikacji KS Fit.  Aplikacja jest o tyle praktyczna, że poza wygodnym sterowaniem umożliwia dodatkowo wgląd w historie treningów, a także dostarcza więcej informacji.

Jak zacząć?

Żeby połączyć bieżnię XIAOMI WALKINGPAD z telefonem, musimy pobrać aplikację KS Fit ze Sklepu Play czy Appstore. Kod QR do pobrania programu znajduje się w krótkiej instrukcji, jaką otrzymujemy w pudełku z urządzeniem. W aplikacji wybieramy region (Polska), tworzymy swoje konto, logujemy się, a następnie dodajemy bieżnię do swojego konta. Całość trwa kilka minut. Od razu wyświetla się nam też bardzo praktyczny i przyjazny Przewodnik dla początkujących, dzięki któremu możemy poznać wszystkie funkcjonalności bieżni i uzyskać informacje jak korzystać ze wszystkich trybów i udogodnień. 

Co zyskujemy

Kiedy już jesteśmy „połączeni” z bieżnią możemy w pełni cieszyć się jej zaletami. Co dostajemy? Przede wszystkim zdalne sterowanie, zarządzanie powiązanymi urządzeniami, a także możliwość  wyświetlania bieżących danych treningowych. 

Jeśli chodzi o sterowanie, to tu mamy najważniejsze opcje, które pomagają nam regulować prędkość, robić pauzę czy stop.  Czyli dokładnie to, co jest nam potrzebne. Wiemy przecież doskonale, że czasami im więcej przycisków (na bieżniach innego typu) - zwłaszcza podczas treningu - tym nie do końca dobrze. Tu mamy zdecydowanie nakierowanie na praktyczność i naszą wygodę.    

Przechodząc do danych, które wyświetlają się podczas treningu na bieżni XIAOMI WALKINGPAD, to trzeba przyznać, że są wyjątkowo dobrze dobrane. Mamy do dyspozycji bowiem: dokładny kilometraż, czas aktywności, spalane kalorie, średnie tempo (Brawo!), średnią prędkość, a także rytm i liczbę kroków. Oczywiście, nie ma przymusu ich śledzenia tych bez przerwy. Wiadomo, że trening na bieżni w domu to zawsze jest okazja do obejrzenia wyczekanego filmu lub wysłuchania jakiegoś nowego audiobooka. Ale jednak dostępność aż tylu idealnie dobranych parametrów jest zawsze na plus! Bogactwo tych danych jest tutaj bardzo wyraźne. Ale dzięki temu, możemy po zakończonym treningu śmiało ocenić, czy zasłużyliśmy na hamburgera, czy jeszcze nie..  

Historia – czyli jak lepiej i efektywniej trenować

Poza wygodnym sterowaniem, aplikacja KS FIT dodatkowo prowadzi historie naszych treningów. Jest to kluczowe, jeśli chcemy widzieć swój progres, a także mieć świadomość wykonanej przez nas pracy nad kondycją i samopoczuciem.  Możemy w prosty sposób analizować odbyte treningi, zbierać dane dotyczące poszczególnych parametrów treningowych czy obserwować „naocznie” rzeczywisty  postęp swojej formy! Historię treningów możemy przeglądać zbierając dane dzienne, tygodniowe, a nawet miesięczne i roczne!

Co niezmiernie ważne i wpływa bardzo pozytywnie na ocenę kompatybilności KS FIT z bieżnią XIAOMI WALKINGPAD, to to, że aplikacja posiada także wbudowane plany treningowe. Możemy dzięki temu wyznaczać sobie określone cele i śledzić dokładnie swój progres.

Podsumowując

Kompatybilność i możliwość połączenia Aplikacji KS FIT z XIAOMI WALKINGPAD daje nam w zasadzie nieograniczone możliwości treningowe. Łatwość połączenia z bieżnią domową, a także prosty, jasny i intuicyjny sposób sterowania powoduje, że mamy poczucie pełnego komfortu i możemy skupić się tylko na radości z treningu. Co bardzo ważne, wszystkie parametry, które możemy śledzić podczas ruchu są dobrane tak, żeby dać nam pełen obraz naszej aktywności. 

Dodatkową opcją jest możliwość zsynchronizowania przeprowadzanych treningów i dostęp do ich archiwum z poziomu aplikacji. Co ważne, dane można eksportować do Google Fit.

Andrzej Szymczak

 

 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ PRZEJDŹ DO SKLEPU