Jak wybrać najlepszą bieżnię do domu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Jak wybrać najlepszą bieżnię do domu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Jeśli lubisz biegać, ale zdarza Ci się rezygnować z treningu z powodu złej pogody albo braku wolnego czasu, zakup bieżni może okazać się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. To atrakcyjny sposób na aktywność fizyczną w warunkach domowych. Z bieżni możesz korzystać w każdej chwili, bez względu na warunki pogodowe, a także w trakcie wykonywania innych czynności, np. czytania lub oglądania ulubionego programu. Jak wybrać bieżnię do domu? Przeczytaj, by znaleźć najlepszy model dla siebie.

Jaka bieżnia do domu? Liczy się jakość

Jeśli planujesz zakup bieżni z pewnością wiesz już, jak duży jest ich wybór na rynku. Znalezienie idealnego modelu dla siebie w wielu przypadkach jest niemałym wyzwaniem. Bieżnie różnią się od siebie m.in. designem, rozmiarem, dostępnymi funkcjami, rodzajem napędu oraz ceną. Ta ostatnia w dużej mierze zależy od jakości. Wybierając tani model możesz spotkać się z rozczarowaniem, np. sprzęt może szybko ulec awarii lub nie spełniać należycie swojej funkcji.

Jak wybrać bieżnię do domu? Postaw na jakość. Zaufaj sprawdzonym, cieszącym się uznaniem na rynku markom, np. Xiaomi. Przy zakupie zwróć uwagę na trwałość zastosowanych do wykonania bieżni materiałów oraz solidność jej konstrukcji, która przekłada się na długą żywotność sprzętu i mniejsze ryzyko awarii. Wyższa jakość to z reguły większy koszt zakupu, lecz w tym przypadku nie warto oszczędzać. Im bardziej bowiem wytrzymała i niezawodna będzie bieżnia, tym dłużej będzie Ci służyć.

Jaka bieżnia? Elektryczna czy mechaniczna?

Jeśli weźmiemy pod uwagę rodzaj napędu, bieżnie możemy podzielić na mechaniczne oraz elektryczne. Bieżnie mechaniczne kosztują mniej. Nie posiadają silnika, a ich siłą napędową jest praca Twoich nóg. Jeśli rozpoczniesz bieg, wprawisz w ruch koło zamachowe, a to z kolei spowoduje przesuwanie się taśmy. Aby zakończyć trening trzeba stopniowo zwalniać tempo biegu, aż do momentu zatrzymania taśmy.

Obsługa bieżni elektrycznej jest znacznie prostsza. Mimo że jej zakup wiąże się zwykle z wyższymi kosztami, ten typ cieszy się dużo większą popularnością wśród miłośników biegania. W tym przypadku rolę napędu pełni silnik elektryczny. Tempo biegu możesz z łatwością dostosować do swoich potrzeb, wybierając odpowiedni program. Dostępność licznych funkcji dodatkowych umożliwia użytkownikom m.in. monitorowanie swoich parametrów życiowych czy regulację stopnia nachylenia.

Jaką bieżnię kupić? Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem, lepszym wyborem dla Ciebie będzie napędzany silnikiem elektrycznym model, który ułatwi Ci dostosowanie poziomu trudności treningu do swoich potrzeb. Zakup elektrycznej bieżni to dobra decyzja także wtedy, gdy chcesz mieć dostęp do zaawansowanych funkcji. Jeśli natomiast zależy Ci na niedrogim sprzęcie, który umożliwi Ci bieganie w domu, mechaniczna bieżnia powinna spełnić Twoje oczekiwania.

Jak wybrać bieżnię do domu? Postaw na komfort

Aby móc czerpać prawdziwą przyjemność z treningu, warto wybrać bieżnię, która pracuje cicho i płynnie, tak jak Xiaomi WalkingPad R1 Pro. Dzięki temu bez trudu połączysz aktywność fizyczną z pracą lub nauką, a bieganie w domu nie będzie kończyć się dla Ciebie bólem głowy. Będzie za to znakomitym sposobem na relaks po ciężkim dniu i pozbycie się napięcia. Aby dodatkowo podnieść komfort treningu, zainwestuj w wygłuszającą matę ochronną pod bieżnię, która stłumi powstające podczas  biegu drgania i wyeliminuje hałas, chroniąc jednocześnie podłogę przed zarysowaniem.

Komfort treningu zależy także od łatwości obsługi bieżni. Wybierz taki model, który umożliwi Ci błyskawiczne zarządzanie dostępnymi funkcjami i dostosowywanie ich do swoich potrzeb, a także pozwoli sprawnie zmieniać tryb biegania. Sterowanie bieżnią powinno być intuicyjne. Skomplikowana obsługa sprzętu może bowiem skutecznie zniechęcać do ćwiczeń.

Bieżnia do domu - jaka waga użytkownika?

Wybierając bieżnię dla siebie, sprawdź jaki limit obciążenia mają poszczególne modele. Upewnij się, że upatrzony sprzęt będzie odpowiedni dla Twojego ciężaru. Przykładowo, bieżnia WalkingPad K12 Xiaomi posiada maksymalne obciążenie 120 kg. Oznacza to, że osoby o większej masie mogą spowodować jej uszkodzenie. Najlepiej, gdy maksymalna nośność bieżni jest nieco większa niż waga biegacza. Pamiętaj, że na bieżni nie powinny biegać jednocześnie dwie osoby. To niebezpieczne.

Liczy się nie tylko waga, ale też wzrost użytkownika. Im wyższy biegacz, tym dłuższy powinien być pas biegowy bieżni. Dla komfortu biegania duże znaczenie ma także szerokość pasa. W przypadku wcześniej wspomnianej bieżni WalkingPad, wynosi ona 48 cm. To bez wątpienia dobry wynik.

Jaką bieżnię kupić? Moc silnika

Przed zakupem bieżni warto też przyjrzeć się bliżej mocy silnika urządzenia. Jeśli lubisz szybki bieg i chcesz mieć możliwość przeprowadzania zaawansowanych i wymagających treningów, potrzebna Ci będzie bieżnia z silnikiem o dużych osiągach, który pozwoli na rozwinięcie większej prędkości. Rekreacyjni biegacze mogą zadowolić się bieżnią z silnikiem o mniejszej mocy, która z pewnością sprawdzi się przy standardowym truchcie lub szybkim chodzeniu.

Mini bieżnia do domu - idealna do małych mieszkań

Przy zakupie bieżni warto także zwrócić uwagę na design urządzenia. Najlepszy wybór stanowią minimalistyczne modele w uniwersalnych kolorach, które znakomicie skomponują się niemal z każdym wnętrzem. Zadbaj o to, by sprzęt był spójny z aranżacją pomieszczenia, w którym planujesz go ustawić.

Jeśli nie dysponujesz dużą ilością przestrzeni, lecz nie chcesz rezygnować z posiadania bieżni, rozwiązaniem dla Ciebie będzie mini bieżnia do domu. Kompaktowa bieżnia WalkingPad R1 Pro Xiaomi fantastycznie spełni się w tej roli. Nie zajmuje dużo miejsca, a jej wygląd fantastycznie wpisze się w elegancki, nowoczesny wystrój. Dzięki smukłej budowie nie przytłoczy przestrzeni, lecz doda jej charakteru.

Wiesz już, jaka bieżnia do domu będzie najlepsza. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości, dotyczące wyboru idealnego modelu dla siebie, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści pomogą Ci podjąć decyzję i znaleźć dostosowany do Twoich potrzeb, trwały i funkcjonalny sprzęt, który ułatwi Ci utrzymanie dobrej formy.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ PRZEJDŹ DO SKLEPU