Porównanie bieżni XIAOMI WALKINGPAD K12 oraz XIAOMI WALKINGPAD R1 PRO

Porównanie bieżni XIAOMI WALKINGPAD K12 oraz XIAOMI WALKINGPAD R1 PRO

BIEG, A NIE WYBIEG – CZYLI DLACZEGO WARTO?

fot. Deeptripstore

Eksperci biegowi, dietetycy i mentorzy sportowi są zgodni – bieżnia w domu to idealne rozwiązanie, które pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji, zbudowaniu lepszej formy i poprawie samopoczucia. Bieganie w domu, we własnym rytmie, to bardzo duże udogodnienie. Co zyskujemy? Mniej wymówek, więcej czasu, trening bez względu na pogodę i prostą drogę do wytyczonego celu. Dodatkową motywacją mogą być rzeczy przyziemne, ale jakże istotne - okazja do obejrzenia ulubionego serialu czy też brak konieczności specjalnego „szykowania się” wcześniej. Wszak bieżnia domowa to ma być nasz bieg, a nie wybieg. W domowym zaciszy liczy się przede wszystkim komfort. 

Funkcjonalność przede wszystkim

Kryteria wyboru bieżni domowej mogą być różne. Można dopasowywać do loftowego wnętrza w salonie czy do koloru i stylu odzieży biegowej. Sugerujemy jednak, żeby skupić się na funkcjonalności, praktyczności i wygodzie. Dlatego też, poddaliśmy testom eksperckim dwie bieżnie elektryczne: XIAOMI WALKINGPAD K12 oraz XIAOMI WALKINGPAD R1 PRO i porównaliśmy ich wszystkie zalety.

Automatycznie znaczy efektywniej

Obie bieżnie są w pełni zautomatyzowane i sterowane za pomocą małego i ergonomicznego pilota, który idealnie mieści się w dłoni i pozwala na kontrolę prędkości. Co bardzo ważne, oba modele są  elektryczne, czyli „same się kręcą”. To pozwala na ustawienie odpowiedniego tempa i wymusza dedykowany rytm. To o tyle wygodne rozwiązanie, że zdejmuje z użytkownika konieczność ciągłego śledzenia szybkości marszu, czy biegu. Możemy skupić się na samej radości z treningu.

Zarówno modele K12, jak i R1 są wyposażone w bardzo elastyczny i wytrzymały pas, który dostarcza doskonałą amortyzację podczas biegania. Co istotne, oba modele mogą pracować w trybie marszu, jak i w trybie biegu (po rozłożeniu rączki). Dzięki temu, z bieżni domowej mogą śmiało mogą korzystać osoby starsze, dzieci, czy kobiety w ciąży. Praktyczna i wygodna automatyzacja obu bieżni powoduje, że korzysta się nich efektywnie. A to dla użytkownika rzecz przecież najważniejsza.

Siła biegowa czy siła spokoju

Dwa porównywane modele bieżni domowych różnią się zakresem prędkości maksymalnej. XIAOMI WALKINGPAD K12 można ustawić do 12km/h, co daje nam możliwość treningu w tempie 5.00 min/km. Prędkość maksymalna XIAOMI WALKINGPAD R1 PRO to 10km/h czyli w przeliczeniu na tempo 6.00 min/km.

Dodatkowo model WALKINGPAD K12 ustawiony jest pod stałym kątem 5 stopni nachylenia. Zwiększa to poziom trudności treningu. Poprzez takie rozwiązanie w prosty sposób możemy efektywniej pracować nad siłą nóg i trenować naszą wydolność tlenową.  

Osoby, które nie chcą się ścigać, a najważniejszy jest dla nich spokój, harmonia i sam komfort nieprzerwanego treningu, na pewno docenią zalety bieżni XIAOMI WALKINGPAD R1 PRO (jeden płaski stopień nachylenia) , gdzie efektem ma być przede wszystkim nasze dobre samopoczucie, smukła sylwetka i dobra kondycja. Bez problemu można na bieżni R1 wykonywać trening cardio czy każdy inny na komfortowej wartości wydolnościowej tlenowej.

XXI wiek

Proste, intuicyjne sterowanie pilotem, pełen automatyzm, a także czytelny panel wyróżniają oba modele na tle innych bieżni domowych na rynku. Zarówno K12, jak i R1 są kompatybilne z aplikacją mobilną KS FIT, dzięki czemu możesz podglądać historię swoich treningów oraz sterować bieżnią.

Niezwykle istotną zaletą, w obecnych czasach, obu testowanych bieżni jest możliwość pracy w trybie chodzenia. Co to oznacza w praktyce oznacza? Bieżnie domowe działają ze złożoną rączką. Dzięki tej funkcjonalności możliwa jest praca przy komputerze ze stojącym biurkiem z jednoczesnym treningiem.  Siedzący tryb pracy jest szkodliwy i coraz więcej osób decyduje się na stojące biurka z bieżniami. To bardzo ważne dla kręgosłupa i profilaktyki przed "zawodowymi" zwyrodnieniami. Zwłaszcza, w epoce tak zaawansowanej pracy zdalnej.

Moda na dobry design nigdy nie...przechodzi

Chodząc i biegając w domu nie sposób pominąć kwestie tak ważne jak odpowiednia estetyka. Obie bieżnie ładnie komponują się z każdym wnętrzem. Są smukłe, a kolorystyka stylowa i stonowana. Co trzeba podkreślić - bieżnie mają niespełna 14 cm wysokości, dzięki czemu zmieszczą się pod kanapę lub łóżko. Model K12 to najcieńsza bieżnia na świecie, która osiąga prędkość 12 km/h!

Warto dodać, że bieżnia XIAOMI WALKINGPAD R1 PRO wyróżnia się możliwością wygodnego składania. Jest wyjątkowo poręczna – po złożeniu ma wielkość walizki podróżnej. Dzięki czemu można z powodzeniem potraktować ją jako designerską dekorację pokoju.

Co bardzo istotne, obie bieżnie dodatkowo wyposażone są w kółka, dzięki którym można bez wysiłku przesuwać urządzenie w dowolne miejsce w domu.

Cudowne lata

Bardzo istotną kwestią jest serwis – walkingpad.pl oferuje nie tylko naprawy w ciągu 24 miesięcy gwarancji ale również odpłatną opiekę po gwarancji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, co do działania czy tez konfiguracji bieżni wystarczy zadzwonić a nasi specjaliści pomogą i pokierują.

Bieżnia elektryczna to komfort życia na długie lata. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego modelu. Tak, aby efektywne wykorzystanie bieżni i powstające endorfiny zapewniły nam dobre samopoczucie i dobrostan na lata. Cudowne lata.

PORÓWNANIE K12  R1
Prędkość maksymalna 12 km/h 10 km/h
Tryb chodzenia 6 km/h 6 km/h
Kąt nachylenia 5 stopni 0 stopni
System składania na płasko na pół
Udźwig 120kg 110kg
Kompatybilność z aplikacją KS FIT TAK TAK
Tryb automatyczny  TAK TAK
Tryb manualny TAK TAK
Pilot TAK z wyświetlaczem TAK bez wyświetlacza
Wysokość po złożeniu 13,9 cm 15,5 cm
Wymiary po złożeniu 79,2 x 153 cm 72 x 98 cm
Waga 39 kg  38 kg

 

Andrzej Szymczak

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ PRZEJDŹ DO SKLEPU