Bieżnia elektryczna czy magnetyczna? Co wybrać?

Bieżnia elektryczna czy magnetyczna? Co wybrać?

Masz w planach zakup bieżni? Dobrze się do niego przygotuj. Aktualna oferta rynkowa jest tak szeroka, że wybór dostosowanego do swoich potrzeb urządzenia może okazać się niemałym wyzwaniem. Poszczególne modele różnią się nie tylko parametrami technicznymi i funkcjonalnością, ale przede wszystkim sposobem działania. Czy zdecydować się na zasilany elektrycznie sprzęt, czy może napędzany siłą własnych mięśni?

Bieżnia magnetyczna a elektryczna - podstawowe różnice


Bieżnie magnetyczne oraz elektryczne różnią się od siebie rodzajem napędu. Podczas gdy elektryczne modele zostały wyposażone w silnik, uruchamianie magnetycznych wymaga nieco wysiłku. Brak elektrycznego zasilania nie musi jednak być wadą.

Bieżnie magnetyczne stanowią popularny wybór wśród osób sprawnych fizycznie, które ćwiczą od dawna. Rozpędzenie pasa biegowego dla doświadczonego biegacza nie będzie problemem. Wręcz przeciwnie, może stać się elementem treningu.

Jeśli jednak jesteś osobą początkującą, postaw na bieżnię elektryczną, która umożliwi Ci swobodną regulację tempa biegu. Uruchomienie pasa biegowego w tym przypadku nie będzie wymagać zaangażowania Twoich mięśni.

Bieżnia magnetyczna czy elektryczna? Amortyzacja

Bieganie wiąże się z pewnym obciążeniem dla stawów. Aby zminimalizować szkodliwy skutek generowanych podczas biegu drgań, warto wybrać bieżnię, która zapewni Ci odpowiednią amortyzację. Elektryczne modele posiadają niezawodne systemy amortyzacyjne. Magnetyczne z kolei, choć niewątpliwie mają sporo zalet, są znacznie mniej przyjazne dla stawów. Jeśli więc masz z nimi problemy, zdecyduj się na zakup sprzętu z napędem elektrycznym.

Wybierając urządzenie dla siebie, zwróć uwagę na budowę pasa biegowego. Powinien być wytrzymały, a jednocześnie elastyczny. Dostępna w naszej ofercie bieżnia WalkingPad K12 posiada pas o wielowarstwowej budowie. To gwarancja miękkiego i odpornego na uszkodzenia podłoża, które zapewni Twoim stawom zdrowie i ochroni je przed kontuzjami podczas biegu.

Bieżnia elektryczna czy magnetyczna? Dostępne funkcje

W przypadku bieżni elektrycznej możesz błyskawicznie ustawić tempo biegu, a następnie zwiększać je lub zmniejszać, w zależności od swoich potrzeb. Wyposażona w jednostkę napędową bieżnia Xiaomi WalkingPad R1 Pro została wyposażona w funkcję automatycznej regulacji prędkości, co znacznie poprawia komfort jej użytkowania. Prędkość zostaje intuicyjnie dopasowana do użytkownika, zapobiegając jego forsowaniu się. Podczas biegu na bieżni magnetycznej tempo biegu uzależnione jest od pracy Twoich nóg. Gdy utracisz siły, prędkość spadnie, co może zniechęcić do treningów osobę początkującą.

Bieżnie elektryczne i magnetyczne różnią się od siebie także ilością dostępnych funkcji. Modele z zasilaniem elektrycznym z reguły są znacznie bardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Ich użytkownik zyskuje dostęp do licznych programów treningowych oraz do funkcji pomiarowych, umożliwiających śledzenie swoich postępów i zwiększających bezpieczeństwo przeprowadzanych treningów.

Bieżnia elektryczna do domu - w oparciu o nowoczesną technologię

Jeśli zależy Ci na nowoczesnym sprzęcie o szerokiej funkcjonalności, bieżnia elektryczna z pewnością Cię nie rozczaruje. Wybierz model od znanej z innowacyjności marki, np. Xiaomi. Sprzęt sportowy od tego producenta jest nie tylko łatwy w użytkowaniu i trwały, ale też wspomaga Twoją motywację do ćwiczeń i umożliwia monitorowanie swoich wyników. Doskonałym przykładem jest bieżnia Xiaomi WalkingPad K15, którą można sparować z aplikacją KS Fit i zyskać w ten sposób większą kontrolę nad swoimi treningami.

Dodatkowo, urządzenie umożliwia regulację kąta nachylenia pasa biegowego, co z kolei pozwala na zarządzanie intensywnością treningów. Dostępność kilku trybów użytkowania umożliwia dostosowanie parametrów biegu do swoich potrzeb i zwiększa Twoje szanse na osiągnięcie celu treningowego. Całości dopełnia intuicyjny panel sterowania oraz czytelny wyświetlacz, na którym możesz sprawdzić przebyty dystans, ilość spalonych kalorii czy aktualną prędkość.

Bieżnia elektryczna do domu - dla kogo?


Jeśli jesteś doświadczonym biegaczem i masz w planach intensywne treningi wytrzymałościowe, być może wystarczy Ci bieżnia magnetyczna, której funkcjonalność jest ograniczona. W przypadku osób początkujących znacznie lepszy wybór stanowi jednak bieżnia elektryczna, umożliwiająca wygodną regulację tempa biegu i wybór odpowiedniego programu treningowego. To urządzenie sprawdzi się zarówno przy treningu interwałowym, jak i każdym innym. Zaletą bieżni elektrycznych jest także większa stabilność, co podnosi komfort treningu. Jedynym ich minusem jest nieco wyższa cena niż w przypadku napędzanych mechanicznie modeli.

Obawiasz się, że bieżnia elektryczna zajmie zbyt dużo miejsca w Twoim domu? W naszej ofercie znajdziesz łatwe do przechowywania urządzenia, np. ultracienki model WalkingPad K12, który bez trudu wsuniesz pod kanapę czy łóżko, a także składaną bieżnię WalkingPad R1 Pro. Dzięki wyposażonej w rolki podstawie, jej transport nie sprawi Ci kłopotu.

Sprawdź również:

JAKIE ĆWICZENIA NA PLECY W DOMU WARTO WŁĄCZYĆ W SWOJE TRENINGI?
TRENING OBWODOWY Z UŻYCIEM BIEŻNI - ZAPLANUJ GO!