Jak schudnąć w domu? Poznaj skuteczne sposoby na szczupłą sylwetkę

Jak schudnąć w domu? Poznaj skuteczne sposoby na szczupłą sylwetkę

Chcesz pozbyć się znienawidzonej oponki na brzuchu? Aby osiągnąć cel nie musisz nawet wychodzić z domu. Do walki o szczupłą sylwetkę potrzebne Ci będą wyłącznie wygodny strój sportowy oraz odrobina motywacji. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak ćwiczyć w domu, żeby schudnąć. Dzięki naszym wskazówkom szybko pozbędziesz się dodatkowych kilogramów i odzyskasz dobrą formę.

 


 

Jak szybko schudnąć w domu? Ćwiczenia interwałowe

Jak schudnąć w domu

Skutecznym sposobem na utratę wagi są ćwiczenia interwałowe. Ich systematyczne wykonywanie skutkuje przyspieszeniem metabolizmu i efektywnym spalaniem tkanki tłuszczowej. Trening interwałowy jest stosunkowo krótki, lecz intensywny. Jego istotą są liczne powtórzenia poszczególnych ćwiczeń i oddzielanie kolejnych ich serii przerwami na uspokojenie oddechu.

Ćwiczenia interwałowe angażują większość naszych mięśni i gwarantują szybki rezultat. Aby jednak go osiągnąć, trzeba sporo wytrwałości. Jeśli nie chcesz się zniechęcić, zacznij od niewielkiej częstotliwości treningów (np. 2 razy w tygodniu) i zwiększaj ją stopniowo, wraz ze wzrostem swoich możliwości. Interwałowe ćwiczenia w domu na schudnięcie to np. popularny obecnie crossfit, który przynosi szybkie i satysfakcjonujące efekty. Taki trening może składać się z brzuszków, pompek, podciągnięć i przysiadów.

Jak ćwiczyć w domu, żeby schudnąć? Treningi cardio

Jak schudnąć w domu

Alternatywą dla ćwiczeń interwałowych są treningi wytrzymałościowe, które zwiększają wydolność układu krążenia i przyspieszają przemianę materii. Aby jednak osiągnąć dzięki nim odchudzający efekt należy ćwiczyć co najmniej 30 minut. Tkanka tłuszczowa zaczyna bowiem spalać się dopiero po ok. 20 minutach od rozpoczęcia treningu. Wytrzymałościowe ćwiczenia w domu na schudnięcie obejmują szereg aktywności, do których należy skakanie na skakance, pajacyki, krokodylki itp.

Trening cardio to także jazda na rowerze, pływanie i bieganie. To ostatnie także możesz robić w domu, pod warunkiem, że zainwestujesz w odpowiedni sprzęt. Bieżnia Xiaomi WalkingPad K12 spełni oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. Ci pierwsi powinni zacząć od szybkiego marszu, a następnie stopniowo zwiększać tempo treningu, w miarę poprawy swoich możliwości.

Skuteczne ćwiczenia w domu na schudnięcie

Niezależnie od tego, jaki rodzaj ćwiczeń wybierzesz, zawsze zaczynaj od rozgrzewki, która przygotuje Twoje ciało do wysiłku fizycznego i pozwoli ograniczyć ryzyko kontuzji. Aby dowiedzieć się, jak rozgrzać ciało przed treningiem, zapoznaj się z jednym z naszych wcześniejszych wpisów. Jeśli chcesz wyszczuplić brzuch i uda, uwzględnij w treningu takie ćwiczenia, jak:

  • tradycyjne brzuszki
  • pionowe i poziome nożyce
  • skośne brzuszki
  • unoszenie nóg
  • przysiady
  • wykroki
  • wypady

Wykonując je nie tylko spalisz tkankę tłuszczową, ale też wyrzeźbisz mięśnie i pozbędziesz się cellulitu z ud.

Aby jednak osiągnąć takie efekty, postaw na systematyczność. Ćwicz co 2-3 dni, zwiększając z czasem ilość powtórzeń i serii. Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, już po miesiącu zauważysz pierwsze rezultaty. W walce o wymarzoną sylwetkę możesz także wykorzystać różne akcesoria, np. piłkę fitnessową czy hula-hoop. Dzięki nim Twoje treningi staną się bardziej urozmaicone, co nie pozostaje bez znaczenia dla poziomu Twojej motywacji.

Jak schudnąć w domu? Trening siłowy

Aby zredukować tkankę tłuszczową, warto połączyć ćwiczenia siłowe z aerobowymi. Te pierwsze zwiększą siłę Twoich mięśni, podnosząc tym samym poziom spalanych kalorii. Podczas ćwiczeń aerobowych z kolei mięśnie oraz narządy wewnętrzne zostają odpowiednio dotlenione. Połączenie treningu siłowego z cardio znakomicie sprawdza się w przypadku początkujących osób. Mimo że spalanie kalorii w trakcie ćwiczeń siłowych jest mniejsze niż przy aerobowych, trwa za to także po zakończeniu treningu, nawet jeśli nie podejmujesz w tym czasie żadnego wysiłku.

Jakie siłowe ćwiczenia w domu na schudnięcie wykonywać? Potrzebne Ci będą hantle. Rób przysiady i wykroki z obciążeniem. Aby wyrzeźbić brzuch, przyjmuj pozycję deski i wykonuj skręty brzucha w siadzie, z hantlami w rękach. Każde ćwiczenie powinno trwać około 30 sekund. Pamiętaj o nawadnianiu w trakcie treningu. Jeśli potrzebujesz, rób krótkie przerwy między ćwiczeniami.

Pracuj i chudnij w domu

Nie masz czasu na trenowanie? Pracujesz w domu, przy komputerze? Możesz dostarczać organizmowi odpowiedniej dawki ruchu i gubić kilogramy podczas wykonywania swoich obowiązków. Wystarczy, że wyposażysz się w kompaktową i funkcjonalną bieżnię Xiaomi WalkingPad R1 Pro. Dzięki składanej rączce z łatwością wsuniesz ją pod biurko i połączyć pracę ze spokojnym marszem. Możesz też korzystać z bieżni w trakcie oglądania ulubionego serialu. Nie musisz wówczas z niczego rezygnować.

Pamiętaj, że aby osiągnąć efekt redukcji wagi należy nie tylko zadbać o regularną aktywność fizyczną, ale też o zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietę. Zmiana nawyków z pewnością nie będzie łatwa, ale przyniesie Ci wiele korzyści, takich jak lepsze samopoczucie, wyższy poziom energii i wysportowana sylwetka, Podejmiesz wyzwanie?